KMF Leotar

UBJEDLJIV TRIJUMF LEOTARA PROTIV MNK SELJAK

U 16. kolu Premijer futsal lige BiH KMF „Leotar“ je pobijedio MNK „Seljak“ iz Livna rezultatom 7:2 (3:1).

kmf leotar seljak

Ovom pobjedom Trebinjci su došli do 20 bodova i približili se večerašnjem protivniku na bod razlike.

Pobjeda izgleda velika, ali do nje se došlo veoma teško. Gosti su imali svoje prilike koje nisu iskoristili, a domaćin je svoje iskoristio i došao do pobjede.

Gosti su poveli golom Semrena u 9. minutu. Domaćini su izjednačili preko Čečura u 12. minutu, da bi prvo Šešelj, a zatim Cimirot svojim golovima u 16. i 18. minutu povisili vođstvo domaćina na 3:1. Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu, gosti su smanjili preko Ivkovića u 26. minutu na 3:2. Samo dva minuta kasnije Vico je postigao svoj prvi gol za 4:2, a u 35. minutu i drugi pogodak za 5:2.

Nakon ovoga gola gosti su igrali bez golmana, što su domaćini iskoristili da postignu još dva gola. Prvo je Cimirot sa svoje polovine terena postigao šesti gol za Leotaru, a tačku na konačan rezultat stavio je Vico 40 sekundi kasnije.

Trostruki strijelci Vico i Cimirot, kao i golman Jovanović, zaslužuju svaku pohvalu, ali tu su i ostali igrači koji su dali sve od sebe da savladaju neugodnu ekipu iz Livna.

Trener gostiju čestitao je domaćinu na fer i dobroj igri.

„Obje večerašnje ekipe zaslužuju da ostanu u Premijer ligi, a imaju i tradiciju i nadam se da će tako biti„, rekao je trener gostiju Ivo Knezo.

Trener Leotara Dragan Spaić-Ćikalo za večerašnju utakmicu je rekao da je to bila pravi prvenstveni meč sa dosta prilika na obje strane.

„Mislim da smo ovom pobjedom bliže opstanku, a u idućem kolu idemo u Brotnjo da se nadigravamo, a i bod bi nam dosta značio u borbi za opstanak“, žaključio je Spaić.

Nakon ove pobjede Trebinjci imaju 20 bodova uz gol razliku 42:46.

KMF „Leotar“: Jovanović, Milanović, Šešelj, Vico, Cimirot, Sulaver, Tepavčević, Valentić, Milojević, Čečur, Muratović, Milenić, Šaraba, Gudelj. Trener: Dragan Spaić-Ćikalo.

MNK „Seljak“: Vidović, Ivković, Semren, Kaić, Vukoja, Ćorić, Čolak, Grgić, Dalić, Palavra, Crnjak, Kovač. Trener: Ivo Knezo.

Izvor: trebinjelive.info