UEFA EURO 2022

Mićo Martić odveo Fince do četvrtfinala, Italija ispala sa Evropskog prvenstva

Utakmicama Kazahstan – Italija i Slovenija – Finska završeno je takmičenje u grupi B, a od Evropskog prvenstva oprostili su se Italija i i Slovenci.

Kazahstan je sa 4:1 savladao Italiju i izbacio ih sa Evropskog prvenstva. Italijani su veliko razočarenje ovogodišnjeg Eura jer su osvojili svega po bod protiv Slovenije i Finske, a sada ih je Kazahstan potpuno nadmudrio.

Poveo je Kazahstan sa 2:0 golovima Birzhana Orazova i Azata Valiullina. Italija je uzvratila brzo golom Douglasa Nicolodija, a onda su imali nekoliko šansi za izjednačenje, međutim Higuita je na golu fenomenalno branio i čuvao gol Kazahstana. Orozov zakucava loptu u mrežu za 3:1 u 31. minuti, a tačku na i stavlja Douglas Junior u 38. minuti utakmice za konačnih 4:1.

Finska je bila sa bodom pred posljednje kolo, ali i dalje sa šansama za prolazak u četvrtfinale, a Slovenija je sa dva boda računala da dobrom i bodovima protiv Finske može do četvrtfinala. Na kraju, Finci predvođeni sa klupe Dobojlijom, Mićom Martićem dolaze do pobjede 2:1 i u svom debitantskom nastupu na velikom takmičenju idu u četvrtfinale.

Bila je to tvrda utakmica, a golova nije bilo sve do 33. minute kada Juhana Jyrkiainen pogađa za 1:0, a potom i golman Juha Matti Savolainen pogađa za 2:0. Slovencima tračak nade na dvije minute do kraja donosi Nejc Hozjan, ali je to bilo sve, Finska pobjedom odlazi u četvrtfinale za istorijski uspjeh finskog futsala.