Radnik slavio u derbiju sezone, Marinković se ne zaustavlja

Futsaleri Radnika savladali su u derbiju sezone Mostar SG u gostima 6:5 u jednoj sjajnoj utakmici, zanimljivoj i do kraja uzbudljivoj.

Radnik se ovom pobjedom revanširao za poraz Mostarcima u prvom dijelu sezone istim rezultatom, a sada su oni ti koji su prvi na tabeli i ako ovako ostane i u posljednja tri kola imaće prednost domaćeg terena kroz čitav plejof.

Fenomenalno je krenula utakmica. Radnik već u prvom napadu pogađa stativu, a na drugoj strani Marijo Aladžić odmah pogađa za 1:0. U trećoj minuti domaći već imaju 2:0. Pavić u klizećem startu igra rukom, a sudija Kečo pokazuje na šesterac kojeg u gol lako pretvara Bilal Jelić.

Nije trebalo dugo Radniku da se vrati u susret. Pavić oštro ubacuje na drugu stativu, a Mirko Marinković postavlja glavu i postiže svoj prvi od tri gola na utakmici. Ipak, odmah uzvraćaju domaći, Marijo Aladžić je ponovo strijelac.

U 10. minuti novi gol. Slabo je reagovao Ahmedpour, pokušao je da hvata jednu loptu, ona mu je ispala, Džombić dolazi prije do nje, Iranac ga obara, ali nije bilo potrebe za šestercem jer je Marinković na pravom mjestu za 3:2.

Sedamnaesta minuta donosi nova uzbuđenja. Nermin Kahvedžić pogađa za 4:2 snažnim udarcem, ali Vladimir Džombić koristi još jednu slabu reakciju Amira Ahmedpoura i pogađa za 4:3, da bi potom Mirko Marinković kompletirao hattrick za 4:4, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U 29. minutu Radnik prelazi u vodstvo, Davor Arnautović pogađa, ali Bilal Jelić vraća rezultatski egal svojim drugim golom na meču. Cvijetin Pavić je u 37. minuti ostao sam u sredini, šutirao, a ovo definitivno nije bila večer Amira Ahmedpoura, prima još jedan jeftin gol za 6:5.

Zvao je Mirsad Fazlinović odmah timeout, pokušao spasiti što se spasiti da, ali do kraja utakmice nije bilo više promjene rezultata, pa Radnik slavi veliku pobjedu.

MOSTAR SG – RADNIK MD SHOP 5:6 (4:4)
USRC “Midhat Hujdur”, Mostar
Gledalaca: 200
Sudije: Farik Kečo (Sarajevo) i Nikola Tadić (Banja Luka)
Strijelci: 1:0 Aladžić 1, 2:0 Jelić 3 (6m), 2:1 Marinković 4, 3:1 Aladžić 4, 3:2 Marinković 10, 4:2 Kahvedžić 17, 4:3 Džombić 17, 4:4 Marinković 18, 4:5 Arnautović 29, 5:5 Jelić 29, 5:6 Pavić 37
Žuti kartoni: Rajčević, Gosto, Aladžić (Mostar SG); Rakić, Miljković, Marinković, Arnautović Ružičić (Radnik)

MOSTAR SG: Ahmedpour, Kahvedžić, Aladžić, Rajčević, Jelić, Mušanović, Salčin, Kalajdžić, Džemić, Gosto, Ćatić, Suton, Podrug, Medak

RADNIK MD SHOP: Ružičić, Pavlović, Marinković, Pavić, Arnautoivć, Savić, Rakić, Jović, Miljković, Džombić, Odžaklić, Rakić