MNK Seljak

VRIJEDNA POBJEDA ŽELJE U LIVNU

Plavi su sinoć ostvarili veliku pobjedu na gostovanju u Livnu, gdje su u derbiju začelja savladali Seljak. Pred 300 navijača u dvorani “Dalibor Perković-Dali“ izabranici trenera Harisa Rokše slavili su sa 6:5 i tako zaplovili ka mirnijoj luci, odnosno sredini tabele.

Poveli su domaći već u drugoj minuti kada se Petar Vukoja lijepo snašao i pogodio suprotan ugao gola Šahmana. Samo dvije minute kasnije Anes Džafo je izbio sam pred Vidovića i lako ga savladao za 1:1, a onda je u 10. minutu prekrasnim golom Ermin Salčin donio potpuni preokret gostima. Pred sami odlazak na odmor Anđel Čolak je pobjegao odbrani gostiju i lijepo pogodio za 2:2. U nastavku susreta ponovo prvi do gola stižu gosti. Pogodio je Nedžad Hodžić u 24. minutu. U 26. minutu nakon igranja rukom u šestercu sudije pokazaju na najstrožiju kaznu, pa Ante Semren sigurnim šutem donosi poravnanje domaćinu. Novim golom Anesa Džafe u 27. minutu Željezničar ponovo stiže do prednosti, ali ponovo Nikola Ivković donosi pornavnanje. Seljak do preokreta stiže u 33. minutu. Nikola Kaić se našao na pravom mjestu poslije bombe Nikole Perkovića i pogođene prečke, te donosi Seljaku drugi put prednost u ovom meču. Nije ni ona dugo trajala. Autogolom Nikole Perkovića Željezničar u 35. minutu stiže do poravnanja, a konačnih 5:6 u posljednjoj minuti, na deset sekundi do kraja, postavlja Nedžad Hodžić. Ovom pobjedom Seljak upada u opasnu zonu, dok Željezničar izlazi iz nje, ali male su razlike i mnogo toga je još otvoreno.

Izvor: Sport1.ba